Kultura

Kam letos na svatomartinskou husu?

Čtvrtek, 10.11.2016

Golf restaurant Čeladná
Všechny srdečně zveme na Svatomartinské posvícení. Menu budeme podávat od 10. do 16. listopadu. Samozřejmostí bude Svatomartinské víno. Zarezervujte si své místo u stolu včas na čísle 774 477 477. Těšíme se na Vaší návštěvu.

Horský hotel Hamry
Nabízíme Svatomartinskou husu nebo stehna, k tomu domácí lokše, červené a bílé zelí. Zajistíme i Svatomartinské víno. Abychom zajistili maximální čerstvost, připravujeme vše dle konkrétních objednávek. Volejte 739 430 840.

Kalusův kalamář: nová tradice

Čtvrtek, 10.11.2016

V pátek 21. října se v naší škole sešli nadějní mladí básníci a básnířky, aby si vyzkoušeli své veršotepectví v 1. ročníku literární soutěže Kalusův kalamář.

Krátce po osmé hodině již byli zástupci škol z Palkovic, Ropice, Hnojníku, Frýdlantu n. O. -  ZŠ Komenského i z Čeladné  připraveni poslechnout si slavnostní  zahájení z úst pana starosty Pavola Lukši a paní ředitelky Jany Satinské, která vzápětí soutěžícím sdělila téma a formou brainstormingu žáky patřičně motivovala.

Poté se již malí i větší tvůrci mohli rozejít do učeben a zvesela se pustit do psaní... Téma škola totiž bylo všem velmi blízké. Žáci byli podle věku rozděleni do čtyř kategorií, přičemž ti menší mohli veršovat také ve dvojicích.

Pohádkový pátek s drakem, kocourem i písničkami

Čtvrtek, 10.11.2016

„Chcete-li mít inteligentní dítě, vyprávějte mu pohádky. Pokud chcete mít dítě ještě inteligentnější, vyprávějte mu ještě víc pohádek.“

Albert Einstein

Ano pane Einsteine, chceme mít inteligentní děti. A že je pohádky baví, to víme i my ve školní družině. Máme pohádky moc rádi a děti provázejí a budou provázet po celý školní rok, ale přesto byl pátek 7. října výjimečný – byl to pátek pohádkový.

Začalo to už na obědě – buchtičky s krémem chutnaly opravdu pohádkově a pak s plným bříškem šli nejmladší žáci odpočívat do studovny, kde pro ně bylo připraveno Čtení do ouška. To se to odpočívalo na pohovkách při čtení pohádky. A kdo přišel dětem číst? Paní ředitelka nechala své práce v ředitelně a přišla dětem přečíst pohádku O drakovi.

Festival Ladná Čeladná letos rozšiřuje program dětské scény

Sobota, 4.6.2016

Druhý ročník festivalu Ladná Čeladná významně posiluje program dětské scény. Kromě divadelních představení a filmových projekcí se malí návštěvníci mohu těšit na čtení pohádek v podání hudebníků a divadelníků, tvořivé dílny, pokusy a atrakce z ostravského Světa techniky nebo dětskou zónu s trampolínou, stolními hrami či malováním na obličej. Chybět nebude ani klidová zóna, kde si budou moci děti odpočinout od festivalového ruchu. Dvoudenní akce v areálu Základní školy Čeladná začíná v pátek 29. července.

První pouťové setkání

Sobota, 4.6.2016

Letos poprvé jsme památku sv. Jana Nepomuckého, patrona obce, uctili nejen mší svatou, ale také malým dopoledním setkáním na náměstí v Čeladné. Akce se konala ve spolupráci s Římskokatolickou farností Čeladná a přijít mohl každý, kdo měl chuť poslechnout si pěknou muziku, dát si něco dobrého na zub nebo jen tak „poklábosit“ s přáteli.

Zastavte se s námi oslavit Čeladenskou pouť!

Čtvrtek, 28.4.2016

Kulturní komise s Římskokatolickou farností v Čeladné zve všechny děti a dospělé na setkání ke cti sv. Janu Nepomuckému.

Sejdeme se 15. 5. v 9:30 na náměstí v Čeladné, kde nás starosta obce Pavol Lukša společně s p. farářem Mariuszem Roszewskim společně přivítají a připomenou samotný význam této události. Občerstvíme se výbornými pouťovými koláčky a dobrým vínem. 

O zábavu a milá překvapení pro děti se postará veselé pouliční klaunské divadlo MIMO z Ostravy a k dobré náladě bude hrát skvělé swingové uskupení LAM trio.

Po ukončení akce můžete dále pokračovat k ZŠ, kde už bude čekat tradiční pouťové veselí a zábava. 

Jak jsme si uplácaly velikonoční ozdoby

Pondělí, 4.4.2016

Asi není s podivem, že tato záležitost oslovila především nás ženy.

Po tři březnová odpoledne jsme se scházely v keramické dílně Základní školy Čeladná, kde jsme měly možnost nahlédnout pod pokličku tomuto bezesporu zajímavému řemeslu. Pro některé z nás byla zkušenost s keramickou hlínou úplně první.

Pod dohledem zkušené výtvarnice Jany Satinské, která vše pečlivě připravila a se značnou trpělivostí se nám věnovala, jsme si mohly vyrobit vlastní velikonoční dekoraci.

A tak jsme plácaly (a to doslova), mačkaly a tvarovaly, pak barvily a glazovaly. Nechyběla dobrá káva a čaj.

Myslím, že pro všechny to byla příjemně a aktivně naplněná odpoledne. Velikonoční stůl mi doma zdobila vlastnoručně vyrobená slepička. Z plastelíny by to nebylo ono…

Milé dámy, díky za podporu akce, paní ředitelko, velké díky i Vám. Už se těšíme na vánoční tvoření.

Do soutěže O pohár čeladenské ovečky se zapojilo 20 škol, výstava potrvá do června

Pondělí, 4.4.2016

Pátek 4. 3. byl pro školu velkým dnem. Byla zde vernisáž výstavy výtvarných prací III. ročníku soutěže „O pohár čeladenské ovečky“. Tato soutěž, kterou pořádáme pro školy okresu Frýdek-Místek, má své poslání: poznávání našeho krásného kraje, poznávání života našich předků, našich kořenů -  a podle toho vymýšlíme témata pro jednotlivé ročníky. Letos bylo téma „Hrnce, hrnky, hrníčky z babiččiny světničky“.  Do soutěže se zapojilo celkem 20 škol a této skutečnosti odpovídalo i kvantum zaslaných prací. Odborná porota to neměla lehké. Vybrala a ocenila na pět desítek nejzajímavějších a nejnápaditějších prací.

Vernisáže se zúčastnili úspěšní mladí výtvarníci, jejich rodiče, pedagogové, ředitelé škol i zástupci obcí.

Přidejte se k nám na zájezd do divadla!

Středa, 23.3.2016

Společný zájezd z Čeladné do divadla A. Dvořáka do Ostravy se koná 2. 4. 2016. Tentokrát na balet Popelka od S. Prokofjeva. Odjezd bude z rozcestí na Čeladné v 17:15, dále se zájemci budou nabírat po autobusových zastávkách směr Podolánky. Předpokládaná cena: vstupenka+doprava 250-270,- Kč. Více informací a rezervace vstupenek v IC u p. Čmielové, tel. 558 684 400.

Přijdˇte přivítat Velikonoce

Pondělí, 7.3.2016

Obec Čeladná zve všechny občany z Čeladné i nedalekého okolí na tradiční veselí s dobrým jídlem a pitím. Připraveno je zdobení Velikonoční břízy dekoracemi vyrobenými dětmi z MŠ a ZŠ v Čeladné, stánky s občerstvením, řeznické speciality, malování velikonočních kraslic, Dílna Radost i umělecký kovář. K poslechu i tanci zahraje DH Huťařka z Frýdku-Místku. Akce se koná 19. 3. 2016 od 14:00 na náměstí v Čeladné.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Kultura