Kultura

Hvězdou letošní Ladné Čeladné jsou rebelové z Londýna Skinny Lister

Sobota, 1.7.2017

Třináct kapel uvede festival Ladná Čeladná na letošním třetím ročníku, který se koná 4. a 5. srpna v areálu Základní školy Čeladná. Z hudebního programu se návštěvníci mohou těšit na Ivana Mládka a jeho Banjo Band, The Tap Tap, Emmu Smetanu, Pekaře či Jananas. Dvoudenní kulturně-zábavní program vyvrcholí koncertem britských Skinny Lister, jejichž vystoupení bývají hodně živelná.

Vzpomínka na velkou herečku Helenu Růžičkovou

Sobota, 1.7.2017

V pondělí 26. června jsme v Čeladné přivítali novinářku a spisovatelku Marii Formáčkovou a její netradiční pořad Srdce pro Seniora, který proběhl v hotelu Prosper.

Paní Formáčková potěšila přítomné historkami o Heleně Růžičkové a dalších hercích, se kterými připravovala knihy a rozhovory.

Příjemné odpoledne ale nebylo jen o zábavě, mluvilo se také o politice, společné Evropě nebo radostech a strastech seniorů v Čeladné i ve světě.

Historkami z Evropského parlamentu i vizí společné Evropy zaujala europoslankyně Kateřina Konečná. Marie Formáčková vyzpovídala také starostu Čeladné Pavola Lukšu. Pohodovou atmosféru ještě vylepšila zpěvačka Jana Kociánová.

Ohlédnutí za činností Kulturní komise obce Čeladná

Sobota, 1.7.2017

Rok se s rokem sešel a já bych ráda shrnula, co všechno jsme v uplynulém roce mohli společně prožít. Ještě než začnu jmenovat, kde všude jsme se mohli setkat, tak možná stále některé z Vás napadají otázky typu:

Co je vlastně kulturní komise? Kdo jsou její členové? Kde jsem na ně mohl narazit? Proč tuto práci dělají?

 

Jsme iniciativním a poradním orgánem odpovědným Radě obce a aktivně se podílíme na rozvoji kulturního dění v Čeladné od komunálních voleb v roce 2014.

Na obecních webových stránkách je umístěno plné znění našeho prohlášení. Deklarujeme např. snahu zapojit do kulturního dění všechny věkové kategorie občanů, spolupráci s jednotlivými podnikatelskými subjekty, plánování kulturních a vzdělávacích aktivit, podporu propagace a rozvoje kulturního života v Čeladné apod. Jednotlivé body našeho prohlášení průběžně naplňujeme.

Kulturní komisi tvoří lidé, kteří mají i jiné závazky, plné úvazky a děti.

Rozhovor s Šimonem Ornestem o The Tap Tap

Sobota, 1.7.2017

Jedním z mimořádných hostů Ladné Čeladné bude The Tap Tap, kapela lidí s hendikepem, přitom nejde o nijak „hendikepovanou hudbu“. Kdo je kdy viděl nebo slyšel, nikdy na jejich koncert nezapomene. V sobotu 5. srpna v osm večer budeme mít příležitost. Než k tomu dojde, můžete si přečíst rozhovor s kapelníkem Šimonem Ornestem o tom, jak tato opravdu netradiční kapela funguje.

 

V souvislosti s vaší kapelou se můžeme dočíst, že je složena „převážně z hendikepovaných muzikantů“. Kolik muzikantů na pódiu vystupuje? Můžete trochu upřesnit, o jaké hendikepy jde?

Na podiu je nás 20, z toho 15 studentů, nebo absolventů škol Jedličkova ústavu v Praze a 5 profesionálních muzikantů. Nejsem si úplně jistý, jestli názvy diagnóz někomu něco řeknou, ale naši členové žijí například se svalovou dystrofií, dětskou mozkovou obrnou, diastrofickou dyslplázií, poruchami autistického spektra, lomivostí kostí, náš pianista je nevidomý atd…

 

Ladná Čeladná nabídne kromě hudební nadílky bohatý program pro děti

Úterý, 6.6.2017

Již potřetí se Čeladná stane dějištěm festivalu Ladná Čeladná. Kromě dvou hudebních scén areál nabídne dětskou zónu s celou řadou aktivit pro nejmenší návštěvníky. V programu nebudou chybět divadelní představení, filmové projekce, čtení pohádek, workshopy, simulátory, stolní hry či soutěže. Dvoudenní festival v areálu ZŠ Čeladná startuje v pátek 4. srpna.

„Dětské publikum je pro nás stejně důležité jako dospělé, proto věnujeme značnou pozornost přípravě aktivit pro malé návštěvníky. Chceme, aby se děti na Ladné Čeladné bavily a měly přitom možnost naučit se novým dovednostem. V programu proto pamatujeme na představení s interaktivními prvky či nejrůznější workshopy zaměřené na ruční práce nebo rozvíjení pohybových dovedností,“ uvedl za dramaturgický tým Jiří Moravčík.

Srdce pro seniora v Čeladné

Úterý, 6.6.2017

V pondělí 26. června 2017 se od 14 hodin uskuteční další setkání Srdce pro seniora. Akce tentokrát proběhne v Čeladné, v malebném prostředí Hotelu Prosper. Přidejte se k nám a přijďte si poslechnout zajímavé příběhy v příjemné atmosféře.

Besedou provede spisovatelka Marie Formáčková, dlouholetá přítelkyně Heleny Růžičkové, Josefa Dvořáka či Zdeňka Trošky, která se s posluchači podělí o legendární historky z pracovního i
osobního života těchto slavných osobností. Součástí besedy budou také vystoupení a rozhovory s účastníky a organizátory akce. Samozřejmostí je rovněž hudební doprovod, tentokrát v podání zpěvačky Jany Kociánové. Závěr bude tradičně věnován zdraví a kvalitě života.

Výlet na noc kostelů do Ostravy

Úterý, 6.6.2017

Kdy: 9. června 2017 v 17:30 – do noci (cca 24:00)
Odjezd: od hračkárny U Renáty, čeladenské náměstí v 17:30 hodin
Cena: 100 Kč na osobu

Které kostely navštívíme: Paskov, kostel sv. Vavřince; Moravská Ostrava, evangelický Kristův kostel; Moravská Ostrava, katedrála Božského Spasitele; Moravská Ostrava, kostel sv. Josefa (Don Bosco); Moravská Ostrava, kostel sv. Václava; Přívoz, kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

Více informací a objednávky: v hračkárně U Renáty, Čeladná
Kontakt: 604 806 211
Změna programu vyhrazena

Slavnostní akademie Čeladná v ladném pohybu

Úterý, 6.6.2017

V podvečer 26. května 2017 se nejen učitelé, žáci, rodiče ale i vzácní hosté a obyvatelé Čeladné sešli na akademii Čeladná v ladném pohybu. O to více byla událost slavnostnější, protože jsme společně oslavili čtyřicáté výročí naší školy. Ano, právě té, která již přivedla do života za ta léta mnoho dětí. I když to pro ni nebyla někdy práce jednoduchá, přesto popírá tok času a čím je starší, tím vypadá lépe.

Kam letos na svatomartinskou husu?

Čtvrtek, 10.11.2016

Golf restaurant Čeladná
Všechny srdečně zveme na Svatomartinské posvícení. Menu budeme podávat od 10. do 16. listopadu. Samozřejmostí bude Svatomartinské víno. Zarezervujte si své místo u stolu včas na čísle 774 477 477. Těšíme se na Vaší návštěvu.

Horský hotel Hamry
Nabízíme Svatomartinskou husu nebo stehna, k tomu domácí lokše, červené a bílé zelí. Zajistíme i Svatomartinské víno. Abychom zajistili maximální čerstvost, připravujeme vše dle konkrétních objednávek. Volejte 739 430 840.

Kalusův kalamář: nová tradice

Čtvrtek, 10.11.2016

V pátek 21. října se v naší škole sešli nadějní mladí básníci a básnířky, aby si vyzkoušeli své veršotepectví v 1. ročníku literární soutěže Kalusův kalamář.

Krátce po osmé hodině již byli zástupci škol z Palkovic, Ropice, Hnojníku, Frýdlantu n. O. -  ZŠ Komenského i z Čeladné  připraveni poslechnout si slavnostní  zahájení z úst pana starosty Pavola Lukši a paní ředitelky Jany Satinské, která vzápětí soutěžícím sdělila téma a formou brainstormingu žáky patřičně motivovala.

Poté se již malí i větší tvůrci mohli rozejít do učeben a zvesela se pustit do psaní... Téma škola totiž bylo všem velmi blízké. Žáci byli podle věku rozděleni do čtyř kategorií, přičemž ti menší mohli veršovat také ve dvojicích.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Kultura