První pouťové setkání

Sobota, 4.6.2016

Letos poprvé jsme památku sv. Jana Nepomuckého, patrona obce, uctili nejen mší svatou, ale také malým dopoledním setkáním na náměstí v Čeladné. Akce se konala ve spolupráci s Římskokatolickou farností Čeladná a přijít mohl každý, kdo měl chuť poslechnout si pěknou muziku, dát si něco dobrého na zub nebo jen tak „poklábosit“ s přáteli.

Kolem půl desáté dopoledne začali na náměstí z kostela přicházet „prokřehlí“ farníci, pro které byla připravena horká káva a čerstvé voňavé koláče. Hojně se rozlévalo také červené víno. Sladké občerstvení bezesporu přišlo k chuti, důkazem byly v mžiku vyprázdněné talíře. Děti byly počastovány bonbóny a balonky z rukou dvojice klaunů, k poslechu hráli mladí pánové z Lam tria. Swingovými skladbami nás naladili do příjemné „retro“ atmosféry minulého století a jejich mírně zmrzlé prsty rozhodně neubraly nic na kvalitě projevu. Vystoupení sklidilo velký úspěch. Slibovaný a k tomuto datu tradiční déšť na Čeladnou nedorazil, nic nám tedy nebránilo strávit příjemnou hodinku. A pak se dle libosti vrhnout do víru stánků a kolotočů, jak se na správnou pouť sluší a patří.

Děkujeme všem, kteří se na přípravách podíleli. Především radě obce za finanční podporu, panuWozniakovi za technickou spolupráci, a samozřejmě velké díky vám, kteří jste přišli.

Autor: 
Jitka Kaifášová