Pohádkový pátek s drakem, kocourem i písničkami

Čtvrtek, 10.11.2016

„Chcete-li mít inteligentní dítě, vyprávějte mu pohádky. Pokud chcete mít dítě ještě inteligentnější, vyprávějte mu ještě víc pohádek.“

Albert Einstein

Ano pane Einsteine, chceme mít inteligentní děti. A že je pohádky baví, to víme i my ve školní družině. Máme pohádky moc rádi a děti provázejí a budou provázet po celý školní rok, ale přesto byl pátek 7. října výjimečný – byl to pátek pohádkový.

Začalo to už na obědě – buchtičky s krémem chutnaly opravdu pohádkově a pak s plným bříškem šli nejmladší žáci odpočívat do studovny, kde pro ně bylo připraveno Čtení do ouška. To se to odpočívalo na pohovkách při čtení pohádky. A kdo přišel dětem číst? Paní ředitelka nechala své práce v ředitelně a přišla dětem přečíst pohádku O drakovi.

Pak šupky dupky do tříd, kde měly vychovatelky pro děti připraveny různé úkoly, a myslím, že ani nemusím psát, že se všechny týkaly pohádek. Vyplňovaly se pracovní listy, hledaly se pohádkové dvojice, kreslili se rytíři a princezny a nechyběly ani písničky z pohádek. Společně strávený čas nám velmi rychle ubíhal (asi to bylo nějaké kouzlo) a už zazvonil zvonec…

Né, pohádka ještě nekončila, naopak právě začalo pohádkové představení Boty dělaj kocoura, které nám přijela zahrát paní M. Borošová. Pohádkové divadelní představení bavilo velké i malé školáky a někteří se dokonce na malou chvíli stali i herci a pomáhali kocourovi a jeho pánovi získat ruku krásné princezny.

Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadlo, jak v divadle, tak i v pohádkovém odpoledni školní družiny a my děkujeme všem, kteří nám pomohli pro děti tuto akci připravit.

Autor: 
mar