Sport

Fotbal: Orlová - Čeladná 1:6

Pátek, 11.11.2016

Utkání se odehrálo na umělé trávě v Orlové, protože hlavní travnatá plocha byla podmáčená.

Domácí tým začal aktivněji a již v 10. min. zahrával standardní situaci, centr letěl před Jurase a ten se štěstím vyráží na roh. To bylo ze strany domácích do poločasu vše. S umělou hrací plochou se lépe vypořádali čeladenští, kteří začali diktovat svůj systém.

Turnaj fotbalových přípravek ČELADNÁ 2016 vyhrál ŠK Javorník Makov

Pátek, 11.11.2016

Poslední zářijovou sobotu uspořádala MO ČSSD Čeladná již 7. ročník mezinárodního fotbalového turnaje hráčů  do 10 let, jehož se za krásného podzimního dne na hřišti SK Čeladná zúčastnili:  Sokol Zubrohlava a ŠK Javorník Makov ze Slovenska, APN Istebna a Góral Istebna z Polska a z našeho regionu SK Brušperk, 1.BFC Frýdlant nad Ostravicí, Sokol Václavovice a domácí SK Čeladná.

Po rozdělení družstev do dvou skupin byla zahájena utkání o postup za řízení dvou oficiálních rozhodčích. V mnoha utkáních byly k vidění krásné fotbalové akce. Po skončení kvalifikačních skupin se nejvíce radovali nejvíce hráči ŠK Javorník Makov a 1. BFC Frýdlant nad Ostravicí, kteří se jako vítězové skupin utkali o vítězství v turnaji.

Výlet k chatě Dukla

Pátek, 11.11.2016

Podzimní sluníčko krásně hřeje a láká všechny ven. Také my jsme se vypravili na pěší výlet do podzimní přírody. Brzy ráno se sešli rodiče, děti a učitelky na naší školní zahradě a společně jsme se vypravili směrem na Horní Čeladnou.

Sluníčko svítilo, děti i ptáčci štěbetali a zanedlouho jsme byli u cíle, u chaty Dukla. A víte, že nás ani nebolely nohy? Čekaly nás soutěže, spolu s rodiči výroba pestrobarevných balónkových draků. A protože všem vyhládlo, opekli jsme si na ohništi párky. Panečku, ty nám chutnaly! Ani se nám nechtělo domů.

Naši čtvrťáci v Havířově

Pátek, 11.11.2016

Po roce se naši čtvrťáci jeli podívat za kamarády do ZŠ Havířov. Tentokrát se naše návštěva neodehrávala pouze ve škole. Přijali jsme pozvání k výuce na novém dopravním hřišti. Tam se děti měly seznámit s nástrahami, které je mohou potkat při jízdě na kole nebo s obtížnými dopravními situacemi.

Naše děti vzaly "útokem" všechna jízdní kola na hřišti. A výběr byl skutečně velký. Vybral si každý, ovšem, pod bedlivým dozorem lektorky. Samozřejmostí byly i bezpečnostní přílby, které jsou na dopravním hřišti k zapůjčení, ale děti si vzaly většinou své vlastní. Po důkladné kontrole, zda jsou přílby správně nasazené, se žáci vrhli do „provozu“.

Na děti čekaly křižovatky se semafory, malá okružní křižovatka, železniční přejezd se světelnou signalizací, ale také jednosměrné ulice, zákazy vjezdu, parkoviště, krajnice či připojovací pruhy. Všichni se učili jezdit podle pravidel "velkého" silničního provozu. Ostatní spolužáci byli v roli chodců.

Na léto se chystají golfové kempy pro děti

Sobota, 4.6.2016

Stejně jako v jiných sportech i my pořádáme letní golfové kempy. Během letních prázdnin máme vypsány již tři termíny oficiálních klubových kempů pod vedením trenéra Lukáš Kordy a jeden speciální pro úplné začátečníky z blízkého okolí s Marií Šebestovou a Daliborem Pavláskem. Pro více informací o jednotlivých dětských kempech kontaktujte Marii Šebestovou na čísle 734 516 450.

Výborné mistrovství ČR ve stolním tenise dorostu na Čeladné

Sobota, 4.6.2016

Těmito slovy ukončil závěrečnou řeč místopředseda Českého svazu stolního tenisu pan Nicolas Endál. MČR spolupořádal oddíl SKST Pstruží, což je velké vyznamenání, že takto velký podnik byl přidělen právě našemu oddílu. Stáli jsme se suverénně nejmladším a nejmenším oddílem na počet členů z celé České republiky, který kdy MČR pořádal.

Turnaje se zúčastnilo celkem 96 hráčů a hráček. Byla to pro nás veliká zkušenost, kdy počínaje hráči, rozhodčími a několika současnými a bývalými reprezentačními hráči a trenéry bylo toto MČR hodnoceno jako jedno z vůbec nejlepších za poslední léta. Měli jsme připravenou novinku, která se týkala on-line přenosu, kdy byl použit úplně nový druh přenosu, což zatím na jiném mistrovství nebylo možné.

Začínají golfové tréninky pro děti

Pondělí, 4.4.2016

Opět začínáme s pravidelnými golfovými tréninky pro děti školního i předškolního věku.

Tréninky probíhají na venkovních cvičných plochách a na hřišti, v případě špatného počasí také na golfových simulátorech nebo v Indoor hale. Ceny golfových tréninků dětí jsou stejné jako ceny jiných zájmových kroužků! Děti do 8 let za 50 Kč/60 min., mládež od 8 do 12 let za 100 Kč/90 min.

Tréninky budou probíhat denně od pondělí do pátku, vždy za účasti minimálně 3 dětí. Pro mladší od 16:30 do 17:30 a pro starší od 16:30 do 18:00 hodin.

Další novinkou je naše půjčovna dětských holí. Pokud zatím neplánujete pořídit dětem vlastní výbavu, můžeme vám ji zapůjčit z naší půjčovny na celou sezónu ZDARMA. Hole pak můžete využít i pro samostatný trénink, třeba na zahradě před domem nebo na koberci v pokoji. Věřte, nevěřte, každý dobrý hráč takto začínal.

Skvělý start jara: Čeladná - Dolní Lutyně 6:0

Pondělí, 4.4.2016

Domácí tým začal aktivně. Již v 5. minutě Martin Váňa obehrává Šajera a umísťuje míč do prázdné brány (1:0). Pokračující tlak čeladenských se na skóre nijak neprojevil, všechny příležitosti zlikvidoval gólman hostů. Jednu z největších spálil Tomáš Baran, když ve 41. minutě trefil brankáře. Pak se přece jen podařilo vstřelit gól do šatny, když Padych poslal míč mezi obránce, přičemž trefil gólmana, dobíhajcí Váňa ale míč úspěšně dorazil do sítě (2:0).

RBP Street Hockey: po vyřazení se děti mohou těšit na florbalový kroužek

Pondělí, 4.4.2016

Nedávno jsme vás informovali o školním kole florbalového turnaje, které u nás proběhlo. Vybrali jsme ty nejlepší florbalisty z naší školy, sestavili tým a čekali jsme, jakého soupeře nám los přidělí v oblastním kole. Soupeřem našim florbalovým nadějím byli hráči ze ZŠ TGM z Frýdlantu nad Ostravicí.

Hráči sehráli dva zápasy. V úvodu naši hráči soupeře zaskočili a ujali se vedení, bohužel toto vedení v ani jednom zápase nedokázali udržet a prohráli. Do předkola finále tedy zaslouženě postoupili florbalisté z Frýdlantu.

Florbal se však mezi žáky těší velké oblibě jak v hodinách tělesné výchovy, tak i v družině. Proto jednáme s florbalovým svazem o možnosti zřízení zájmového kroužku florbalu. A protože jednání vypadají slibně, oznamujeme: holky a kluci, kteří máte rádi florbal, počítejte s tím, že v úterý odpoledne bude patřit tělocvična florbalu a vám.

Turnaj starších žáků vyhrála Ostrava-Jih

Čtvrtek, 25.2.2016

V neděli 7. února proběhl v čeladenské sportovní hale turnaj O pohár starosty obce Čeladná.

Všechny tři předchozí ročníky vyhrálo domácí mužstvo, letos si však pohár odvezlo mužstvo Ostravy-Jih. Čeladenští kluci měli smůlu - porazili sice vítěze, nakonec ale skončili na 4. místě. Stupně vítězů jim unikly o jedinou branku. 

Starosta Pavol Lukša předal ceny vítězům i jednotlivcům, kterým se v turnaji dařilo nejvíce. Nejlepším střelcem se stal Martin Wiliam (Ostrava-Jih), nejlepším hráčem Jan Sedlář (Hukvaldy) a nejlepším hráčem turnaje Matěj Milar (1. BFK).

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Sport