Turnaj škol ve SNAG golfu: Ćeladná přehrála Kunčice

Sobota, 11.7.2015

V úterý 23. 6. se v Prosper Golf Resortu v Čeladné uskutečnil historicky první turnaj dvou základních škol ve SNAG golfu.

Počasí nám bohužel nepřálo a na turnaj nám vyšlo jediné deštivé dopoledne v celém týdnu. I přesto by bylo škoda turnaj rušit a tak byl přesunut z venkovních prostor do společensko-kongresové haly Resortu.

Mezi zástupci škol byly převážně děti z prvního stupně ZŠ Kunčice pod Ondřejníkem a ZŠ Čeladná, ale pomáhali a později také vyzkoušeli SNAG golfové hřiště i jejich starší spolužáci a zapisovatelé. Hned po příjezdu do Resortu čekalo děti asi 40minutové rozcvičování a poté už samotný turnaj. Z každé školy hrály celkem 4 družstva po čtyřech až pěti hráčích. Hrálo se na rány, přes překážky a počítaly se i auty. Na rozdíl od desetiboje, fotbalu či jiných sportů, ve SNAG golfu zvítězí ten, kdo má bodů nejméně. Po odehrání turnaje probíhala volná zábava a další soutěže o nejpřesnější ránu jak po zemi, tak i vzduchem.

Při vyhlašování vítězů byly odměněny první tři, respektive čtyři družstva, protože 3. místo bylo nečekaně dělené. Vítěznou školou se stala ZŠ Čeladná.

Za drobné občerstvení a dary pro děti děkujeme Milanu Heinzovi a Tomáši Kohutovi.

Umístění družstev:

  1. Čeladná
  2. Čeladná
  3. Kunčice p. O.
  4. Kunčice p. O.
  5. Kunčice
  6. Čeladná
  7. Čeladná
  8. Kunčice

Celkově tedy zvítězily děti z Čeladné, ale na příštím turnaji, který bychom rádi uspořádali opět na konci září, či v říjnu, se může stav obrátit! Takže děti – stačí jen více trénovat!

Marie Šebestová

Autor: 
Marie Šebestová