Turnaj fotbalových přípravek ČELADNÁ 2016 vyhrál ŠK Javorník Makov

Pátek, 11.11.2016

Poslední zářijovou sobotu uspořádala MO ČSSD Čeladná již 7. ročník mezinárodního fotbalového turnaje hráčů  do 10 let, jehož se za krásného podzimního dne na hřišti SK Čeladná zúčastnili:  Sokol Zubrohlava a ŠK Javorník Makov ze Slovenska, APN Istebna a Góral Istebna z Polska a z našeho regionu SK Brušperk, 1.BFC Frýdlant nad Ostravicí, Sokol Václavovice a domácí SK Čeladná.

Po rozdělení družstev do dvou skupin byla zahájena utkání o postup za řízení dvou oficiálních rozhodčích. V mnoha utkáních byly k vidění krásné fotbalové akce. Po skončení kvalifikačních skupin se nejvíce radovali nejvíce hráči ŠK Javorník Makov a 1. BFC Frýdlant nad Ostravicí, kteří se jako vítězové skupin utkali o vítězství v turnaji.

Po vyrovnaném finálovém utkání byli nakonec šťastnější hráči z Makova, kteří vyhráli 2:1 a navázali tak na své vítězství v 5. ročníku v roce 2014. Domácí SK Čeladná po loňském neúspěchu předvedli ve své skupině dobré výkony a obsadili 2. místo, avšak na dobré výkony ve skupině už nenavázali v boji o bronzové medaile a podlehli družstvu Góral Istebna z Polska. Obsadili tak celkově 4. místo, které je jistě po loňském 10. místě úspěchem. Avšak k navázání na dřívější výborné výsledky, kdy tento turnaj 2x vyhráli, stále něco chybí.

Ve zbývajících utkáních o umístění na 5. místě SK Brušperk porazil Václavovice a o 7. místo se utkali loňští medailisté Sokol Zubrohlava a APN Istebna, hráči naší družební obce ze Slovenska byli úspěšnější než jejich polský soupeř. Krásné fotbalové okamžiky pro mladé začínající fotbalisty umožnila finanční pomoc sponzorů a podpora funkcionářů SK Čeladná včetně správce stadionu Marcela Novotného, který se se svým kolektivem staral o pohoštění hráčů, jejich doprovodu a diváků. Díky patří ředitelce ZŠ Janě Satinské za poskytnutí šaten, rozhodčím a také členům pořádající MO ČSSD Čeladná.   

Autor: 
Josef Siuda