9 gólů, fotbal jako cumel

Úterý, 6.6.2017

SK Beskyd Čeladná – Kobeřice 5:4 (3:2)

Diváci, kteří zůstali doma, mohou litovat. Hrálo se na obě strany a padlo 9 gólů. Jako první po ztrátě míče se ujal vedení hostující celek již v 1. minutě. Domácí srovnali v 10. min., když Badura vyvezl míč po lajně, předal Walderovi, ten odcentroval před bránu a Řehák dorážkou změnil skóre (1:1).

Ne na dlouho. Ve 13. min. domácí faulovali před pokutovým územím a z dorážky po standardní situaci Kobeřice skórovaly (1:2). Další zvrat nastal o dvě minuty později, když Čeladná zahrávala rohový kop, nejvýš vyskočil Pliska a opět změnil skóre (2:2). Sotva hosté rozehráli, míč se v 17. min. dostal po chybě k Padychovi, který po zpracování na prsou tvrdou střelou z otočky z 20 metrů strhl vedení poprvé na stranu Čeladné (3-2). Hosté mohli na konci poločasu srovnat, Jurasova robinzonáda je proti.

Druhý poločas začali lépe hosté, když po brejku ve 46. min. srovnali (3:3). Obrovskou příležitost měl Walder, bohužel dorážka mířila vedle tyče. Souhru ukázali bratři Váňové v 50. min., když starší Marek poslal uličkou na Martina, který díky své technice obešel tři obránce a z úhlu dal za gólmana (4:3). Druhá branka Padycha přišla v 70. min., když po lobu Váni zvolil střelu kolem tyče a zvýšil vedení (5:3). To mohla Čeladná pojistit v 75. min., ale střela Jaroše místo do brány mířila nad. Pořekadlo nedáš-dostaneš se brzy potvrdilo. Před Jurasem se vytvořil závar a hosté ze skrumáže snížili (5:4).

Celek z Kobeřic ukázal, jak se má hrát o záchranu. Diváci odcházeli spokojeni: padlo hodně gólů a body zůstaly doma.