Fotbal v Čeladné oslavil kulaté výročí

Sobota, 1.7.2017

V sobotu 17. června jsme si na fotbalovém hřišti SK Beskyd Čeladná připomněli 60 let od založení fotbalu v Čeladné. 

K těmto oslavám jsme si přizvali mužstvo z naší Čeladné 2, jak jsem se naučil již dlouhá léta říkat obci Úvalno, kde spousta našich spoluobčanů našla po válce své druhé domovy. Naposledy jsme měli možnost se společně potkat a zavzpomínat si v roce 2010. Zásluhou bývalého starosty Víti Odložilíka jsme nakontaktovali pana starostu Úvalna, funkcionáře a hráče v letech, proti kterým jsme kdysi hrávali, a naplánovali společně termín, který oběma stranám vyhovoval.

Obě mužstva byla sestavena z hráčů starších 50 let, Úvalno sice malinko „omladilo kádr“ a výsledek 1:5 po spoustě neproměněných šancí našeho mužstva ukazuje, že jsme navíc byli i srdečnými hostiteli. Zápas fotbalových legend pískal ligový rozhodčí Lubomír Puček a i když se hrálo za trvalého deště, tak pánové ukazovali, že v nich ještě spousta fotbalových dovedností zůstala.

Hrálo se o putovní pohár Jana Mohelníka. Ten si za vítězné mužstvo převzal z mých rukou starosta Úvalna, ing. Radek Šimek. Věřím, že na podzim se pohár opět přestěhuje do Čeladné. Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se o vznik fotbalu na Čeladné zasloužili, a i když již mnozí nejsou mezi námi, vzpomínka na jejich odvedenou práci v nás navždy zůstane, o čemž svědčí i divácká návštěva tohoto utkání navzdory studenému a deštivému odpoledni. Dále bych chtěl poděkovat všem sponzorům, kteří přispěli k důstojnému průběhu oslav, také manželům Novotným za připravené občerstvení, pivovaru Radegast a celé řadě dalších. 

Největší poděkování si zaslouží nejen ti, kteří byli aktéry samotného utkání, ale především Vy všichni, kteří jste přišli fotbalisty povzbudit, i Vy, naši spoluobčané z Úvalna, kteří jste po letech opět svoji rodnou obec navštívili, i když návštěvě tentokráte nepřálo počasí.

Autor: 
Pavol Lukša