Cream Bike letos opět v září

Sobota, 1.7.2017

Již po čtvrté se do Čeladné vrací cyklistický závod pro aktivní cyklisty a širokou veřejnost Cream Bike Čeladná. Tentokrát se závod koná 2. 9. 2017. Trasa závodu Vás opět provede krásnou beskydskou krajinou s výhledy na Lysou horu, Smrk a další dominanty s tím, že vyjede na jedno s nejznámějších míst – Pustevny. Do závodu se může přihlásit úplně každý, kdo si chce vyzkoušet atmosféru cyklistických závodů a zkusit poměřit síly s nejlepšími českými bikery. Na startu opět nebude chybět dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý nebo Radim Kořínek, účastník OH v Sydney a Athénách, který se stal tváří tohoto závodu a podílí se také na vytvoření cyklistických tras.

Na výběr budou opět 2 trasy různé úrovně a také závody pro úplně nejmenší cyklisti v areálu ZŠ, kde bude připravena trasa od 500m. Trasa A – Bike Čeladná Race je dlouhá 55km a je připravena pro zdatnější a aktivnější cyklisty. Pro tuto trasu jsou charakteristické techničtější úseky, náročnější povrch s převýšením 1350m, dva singletaily a brod. Trasa B – Bike Čeladná Turist s celkovou délkou 22 km má turistický rekreační charakter a je vhodná úplně pro všechny, kdo rádi jezdí na kole. Trasa vede po lesních či polních cestách se zpevněným povrchem.

Pro všechny bude celý den v areálu ZŠ připraven bohatý doprovodný program. Chybět nebude nejlepší český bike trialista Petr Kraus se svou exhibicí a také se svojí bikerskou školkou pro nejmenší, kde si děti mohou vyzkoušet hned několik dovednostních disciplín. Navštívit můžete také ČEZ Fun zónu a Oranžové kola Nadace ČEZ, které opět podpoří ty, které to potřebují, bubenickou show a mnoho dalšího.

Více informací naleznete na www.bikeceladna.cz nebo na facebookových stránkách Bike Čeladná.

Autor: 
red