Beskydské rehabilitační centrum otevřelo zrekonstruovaný Léčebný dům dr. Maye

Pondělí, 4.4.2016

Beskydské rehabilitační centrum v pátek 26. února 2016 slavnostně otevřelo zrekonstruovaný objekt – Léčebný dům dr. Maye. Dům, který nese jméno zakladatele původně lázeňského areálu lékaře Jana Maye, prošel kompletní a náročnou rekonstrukcí. Přestavbou tohoto dlouhodobě již nevyhovujícího objektu vzniklo moderní oddělení následné péče pro geriatrické pacienty s nejkomfortnějším ubytováním z celého areálu BRC s celkovou kapacitou 32 lůžek.

Jsou zde dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením s vybavením pro seniory – sklopnými sedačkami nebo židlemi do sprch, naklápěcími zrcadly, madly. Pokoje jsou vybaveny polohovacími elektrickými lůžky s kvalitními antidekubitními matracemi, samozřejmostí každého pokoje je televize a lednice,“ uvedl ředitel BRC Milan Bajgar.

V přízemí vznikl vstupní vestibul s audiovizuální technikou pro sledování vnitřního vzdělávacího kanálu BRC, sloužící také jako čekárna před rehabilitací a k dalším aktivizačním programům pro pacienty. Jsou zde k dispozici i počítače s výukovým manuálem pro komunikaci na internetu.

Na vestibul navazuje mimořádně kvalitně vybavené oddělení léčebné rehabilitace s individuální i skupinovou fyzioterapií, ergoterapii, masérnou, světloléčbou, vodoléčbou, elektroléčbou, lymfordenážemi a oxygenoterapií“, dodal ředitel Milan Bajgar.

Díky dotačnímu projektu se podařilo celý objekt, před rekonstrukcí využívaný zhruba ze 40 %, využít maximálně. V původním půdním prostoru vzniklo deset pokojů a málo využívané přízemí se šatnami a technickým zázemím kuchyně se změnilo v kvalitně vybavené rehabilitační oddělení. „Za nejdůležitější pro maximální využitelnost celého rekonstruovaného domu pro geriatrické pacienty považuji velmi podařenou vestavbu personálního výtahu do vnitřního prostoru historického točitého schodiště, který zajišťuje propojení všech tří podlaží.

Rekonstrukce Léčebného domu dr. Maye trvala 11 měsíců a stála 26 milionů korun. Šedesát procent investice pokryla dotace z Programu implementace fondů švýcarsko-české spolupráce Ministerstva zdravotnictví ČR. „Jedna z výzev tohoto programu byla zaměřena na péči o geriatrické pacienty a seniory, což zcela odpovídalo potřebám našeho projektu a představám o zkvalitnění služeb našeho rehabilitačního centra ”, uvedl Milan Bajgar.

Autor: 
Jaroslav Baďura