Výletní sezóna je tady

Sobota, 1.7.2017

Klubový červen se jen tak mihnul, ale byl programově pestrý a volně přešel do veskrze výletního období. Stejně jako v letech předešlých bude hodně záležet na počasí, to je docela zásadní záležitost nejen pro seniory. Už jsme to v červnu také pocítili (viz. níže), nicméně jsou to jen malé věci. Podstatně větší věcí byla třeba účast „naší“ skupinky na zájezdu s Kopeckými v Noci kostelů.

Vaječina jako obvykle bez chyby

Tradiční „vaječinové“ posezení bylo jako obvykle veskrze příjemné. Osvědčený kuchařský tým vytvořil opět skvělý produkt, posléze u trochy dobrého červeného nechybělo společné zpívání s kytarou a tentokrát i avizované „slušné“ fóry paní Milušky, i když některé…..

Do Pstruží na třetí pokus

Kultovní vycházce konečně počasí přálo, beskydská panoramata na trase se nikdy neomrzí, pivko ve Vlčárně dobré, tož co si více přát.

Tradiční návštěva z Ostravy

Jako každý červen (i ten letošní nebyl výjimkou) přijíždí na návštěvu výprava seniorského klubu Gabriel z Ostravy. Po malém občerstvení v naší klubovně je vždy na programu vycházka do okolí. Poslední roky se chodilo na kuželky do Dejmonu, což tentokráte nebylo možné, tak jsme je s kolegou Jarkem zavedli do Pstruží a též se jim to líbilo.

S paní Kristou v Telči

Paní Krista Černá má k tomuto nádhernému městu (mimochodem je to památka UNESCO) vřelý vztah a rozhodla se jej představit ostatním formou přednáškového cyklu, jejíž první část byla přijata s velkým povděkem a těšíme se na pokračování, zřejmě koncem září.

Déšť zhatil pétanque, vedro zase kaktusy

Na Frýdlantských sportovních hrách jsme měli s kolegyní Libuškou obhajovat loňské třetí místo v petangu dvojic (no, byly tam tři dvojice…). Soustavný déšť měl za následek, že se nikdo z potenciálních hráčů a fandů nedostavil na místo srazu, takže se to odpískalo. Opačný extrém nastal v souvislosti s výstavou kaktusů ve Frýdku, tradici našich každoročních návštěv tentokrát naplnila pouze moje maličkost. Vedro téměř tropické není ideální seniorské počasí, s tím se jistě ještě letos popasujeme.

Ještě zbývá …

Po uzávěrce Zpravodaje máme ještě absolvovat reprízu loňské návštěvy Chaty Dukla a zdatnější jedinci se pokusí dosáhnout rozhledny na Velkém Javorníku (repríza po třech letech). Tak snad se dílo zdaří…

Autor: 
Petr Bernady